Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.kapitola

8. 9. 2012

 Afrodita nenechala Daria, aby ji odnesl pryč z komory Rady, jak chtěl. Nechtěla nechat Zoey samotnou uprostřed této zatracené situace. Neferet se s nikým nedohadovala, ale totálně rozhozený válečník a hysterické stádo plné pitomců stálo mezi ní a něčím opravdu bláznivým.


"Ano, věřím, že je důležité, aby byl Erebus pod blízkým dohledem, zatímco je jeho duch nepřítomen. Možná, že je to jen dočasný stav, do kterého upadnul. Byla to reakce na to, jak na něj Zoey zaútočila." řekla Neferet Vysoké radě.

"Zoey na něj zaútočila? Opravdu jsi to řekla?" Stark měl opuchlé oči a vpadlé tváře. Vypadal, jako by měl každou chvíli vybuchnout.

"Jdi za Starkem a snaž se mu pomoct udržet jeho náladu pod kontrolu," zašeptala Afrodita svému válečníkovi.

Když stále váhal, dodala: "Jsem v pořádku. Budu tady sedět, poslouchat a učit se - jako bych byla na jednom z příšerných koktejlů mojí mámy."

Darius přikývl. Rychle přešel na stranu ke Starkovi a položil ruce na jeho ramena. Afrodita myslela, že je to dobré znamení, když ho Stark neodstrčil. Ale pak si všimla, že kluk se šípy vypadal strašně. Napadlo ji, co by se stalo, kdyby válečníkovi jeho kněžka zemřela a pak se zachvěla v hrozném tušení, co by mohlo přijít.

"Zoey Ereba napadla. Jeho bezduché tělo je toho důkazem." řekla Neferet a její hlas zněl samolibě.

"Zoey se pokoušela zastavit nesmrtelného, když zabíjel jejího chotě," řekl Darius, než Stark mohl vykřiknout svou odpověď.

"Aha, takže tohle je ten problém, že?" Usmála se Neferet hedvábně na Daria. Afrodita jí chtěla vyškrábat oči. "Proč měl můj choť pocit, že musí ublížit Heathovi? Jediné co víme je, že Erebův duch byl vyhnán z jeho těla. Jeho poslední slova byla ´Chránil jsem svou bohyni´. To co se stalo mezi Zoey, Heathem a Erebem je nejspíš o hodně komplikovanější, než by se mohlo zdát mladému, rozrušenému svědkovi."

"Tohle nebyl boj o Nyx! Kalona zabil Heatha! Pravděpodobně proto, že žárlil na to, jak moc ho Zoey milovala," řekl Stark a vypadal, jako by jediná věc, kterou teď chce, je chytit svýma rukama Neferetin krk a stisknout.

"A jaké byly tvoje pocity ohledně lásky, kterou Zoey cítila k Heathovi? Přísaha válečníka je intimní, ne? Byl jsi tam s nimi, když přišla o svou duši. Kde je tvůj trest, válečníku?" řekla Neferet.
Darius držel Starka dál od Neferet, aby nevybuchnul.

Duantia mluvila rychle v rostoucím napětí. "Neferet, myslím, že se všichni shodneme, že existuje mnoho nezodpovězených otázek o této tragédii, která se vyskytla dnes na našem ostrově. Starku, chápeme vášeň a vztek, který v tobě zůstal po ztrátě tvé kněžky. Je to tvrdá rána pro válečníka-"

Moudrost Duantii byla přerušena zvukem zpěvu chóru Arethy Franklinové z písně "Respect" , která vycházela z malé kabelky Trenér, kterou měla Afrodita přehozenou přes rameno.

"Oops, ehm, promiňte mi to." Afrodita se začala horečně přehrabovat v kabelce a vyndala z ní iPhone.

"Myslela jsem, že jsem si vyzvánění vypnula. Nevím, kdo by..." Její hlas se vytratil, když spatřila, že jméno volajícího je Stevie Rae. Málem okamžitě zmáčkla tlačítko IGNOROVAT, ale silný pocit ji zasáhl silně a jasně. Potřebovala mluvit se Stevie Rae. "Ehm, omlouvám se znovu, ale tohle opravdu musím vzít." Afrodita rychle spěchala po schodech a ven z komory. Měla pocit, jako by byla exponát, když za ní každý hleděl, jako by uhodila dítě nebo utopila ztracené štěně.

"Stevie Rae," zašeptala spěšně, "Vím, že ses pravděpodobně právě dozvěděla o Z a jsi rozrušená, ale tohle opravdu není ten správný čas."

"Můžeš vnímat duše a věci z Onoho světa?" zeptala se Stevie Rae, aniž by pronesla něco jako ´ahoj tam, jak se máš.´

Něco v tónu jejího hlasu přimělo Afroditu, aby jí neodsekla nějakou svou obvyklou sarkastickou odpovědí. "Jo, začínám být schopna. Zdá se, že jsem naladěna na Onen svět, protože jsem začala mít vize - jen jsem si to až do dneška neuvědomila."

"Kde je Kalonovo tělo?"

Afrodita se přikrčila za rohem chodby. Nikdo kolem ní nebyl, ale stejně ztišila hlas. "Je dole v přední části komory Vysoké rady."

"Je tam Neferet taky?"

"Samozřejmě."

"Zoey?"

"Ta je tam taky. No, její tělo. Zoey je už úplně pryč. Stark se úplně složil ze všeho, co se stalo. Navíc Neferet ho tak štve, že Stark může jen stěží myslet. Darius mu zachraňuje zadek, takže ho drží vlastníma rukama, aby nic neudělal. Celé zatracené stádo je hysterické."

"Ale ty máš stále svůj zdravý rozum."

Stevie Rae to neřekla jako otázku, ale Afrodita jí tak jako tak odpověděla. "Někdo musí."

"To je dobře. Dobře, myslím, že jsem přišla na něco o Kalonovi. Pokud mám pravdu, Neferet je až po lokty namočená ve zlu. A to natolik, že dostala jeho tělo do pasti a nařídila jeho duši, aby se vrátila zpátky na Onen svět."

"Mělo by to někoho z nás překvapit?"

"Vsadím se, že by překvapil většinu z Vysoké rady. Neferet má způsob, jak dostat lidi na svou stranu."

Afrodita si odfrkla. "Pokud můžu říct, většina z nich jsou bezradní, co se jí týče."

"To je to, co jsem si myslela. Jít proti ní, když bude někde venku, bude ještě mnohem těžší než jít proti ní, když je tady."

"Tak to shrneme. Takže jaký je plán s Kalonou?"

"Musíš se podívat na jeho tělo pomocí svých super pavoučích smyslů, které se týkají Onoho světa."

"Ty jsi takový ňouma. Není to nic takového jako Spider-man. Je to jen vymyšlená komická knižní blbá postava." řekla Afrodita.

"Jsou to tzv. grafické romány, ne komiksy. Nech toho svého zatraceného odsuzování. Nemám čas se s tebou hádat o výhodách grafických románů pro představivost lidí," řekla Stevie Rae.

"Ach, prosím. Když je jeho zadek opeřený a nepromokavý, je to kachna. Haló, obrázky s malými bublinami s textem jsou jen komické knihy. Jsou to hloupé knihy pro nespolečenské pitomce, lidi, kteří se nekoupou. Konec diskuze."

"Afrodito! Soustřeď se! Jsi zpět do jednacího sálu a podívej se na Kalonovo tělo s tvým smyslem, kterým můžeš vnímat duše na Onom světě. Podívej se na cokoliv, co je na něm divného. Něco, co nikdo jiný nemůže vidět. Něco jako-"

"Nechutná, lepkavá pavučina temnoty obalená kolem něj jako podivné řetězy?" nabídla Afrodita.

"Nedělej si z toho legraci. Je to moc důležité." řekla Stevie Rae naprosto vážným hlasem.

"Nedělám. Říkám ti, co jsem už viděla. Jeho tělo je pokryto odpornými temnými nitkami. Zdá se, že je nikdo kromě mě nemůže vidět."

"Je to Neferet!" Hlas Stevie Rae byl napjatý emocemi. "Drží ho něco, co se nazývá Temnota-a to s velkým T. Je to ona. Její síla, kterou používá Tsi Sgili. Podařilo se jí chytit Kalonu hned po tom, co Zoey zranila jeho duši. Byl to ten jediný čas, jeho tělo bylo slabé a zranitelné."

"Jak to víš?"

"Je to, jako když ho minule uvěznili Cherokee." Stevie Rae se vyhnula otázce pomocí částečné pravdy, kterou mohla prozradit. "A-ya porazila jeho ducha pomocí jeho emocí. Nebyl zvyklý na to cítit. Staré ženy použily jeho slabost, aby ho uvěznily."

"To nedává smysl. Takže teď ho Neferet nechá svázaného a bezduchého? Je to její super žhavý milenec. Proč by mu to dělala? Mohly spolu utéct a nemusel se nechat chytit za zabití Heatha."

"Jo, až na dvě věci. Chovala by se provinile a Nejvyšší rada by byla nucena jednat proti ní. Navíc by si nebyla stoprocentně jistá, že Zoey zemře."

"Co do pekla? Rada říká, že má týden. Pak Zoey zemře."

"To není pravda. Pokud se její duše vrátí zpátky do svého těla, Z nezemře. Neferet to ví, a tak-"

"Uvěznila Kalonovo tělo a řekla mu, aby následoval Z na Onen svět, aby se ujistil, že se nedostane zpátky do svého těla." dokončila za ní Afrodita. "Ta zasraná ženská! Ale to není správně. Kalona je zcela posedlý Z. Nemyslím si, že chce, aby zemřela."

"Jo, ale co když jediný způsob, jak se dostat zpátky do svého těla, je zabít Zoey?"

Afroditin hlas ztvrdl. "Pak ji zabije. Stevie Rae, co budeme sakra dělat?"

"Musíme přijít na způsob, jak chránit Z a pomoct jí vrátit se zpátky do jejího těla. Ale nevím, jak to uděláme." zaváhala a zkřížila prsty za zády, jako by to mohlo omluvit její lež a dodala: "Dnes mi země pomohla přijít na některé dost zvláštní věci o Kalonovi. Zdá se, že býval válečníkem Nyx. Takže býval jedním z dobrých hochů. Pak se něco stalo na Onom světě a bohyně ho vyhnala. To bylo, když padl."

"Což znamená, že ví o Onom světě o dost víc, než kdokoliv z nás," řekla zachmuřeně Afrodita.

"Jo. Zatraceně! To co potřebujeme je válečník pro Zoey na Onom světě, který by se mohl postavit proti Kalonovi a pomoci Z dostat se zpátky do jejího těla."

Afrodita cítila, jak jí praštilo porozumění, když uslyšela slova Stevie Rae. "Ale ona už má válečníka."

"Stark je na tomhle světě. Ne na Onom světě."

"Ale válečník a jeho kněžka jsou spojeni poutem, které je především o duchu, přísaze a obětování. Vím to! Mám to samé s Dariem." Afroditin hlas byl stále víc a víc vzrušený, když jí prošlo porozumění. "A můžu ti říct, že můj válečník by za mnou šel přímo do horoucího pekla, aby mě ochránil. Vše co musíme udělat, je dostat duši Starka na Onen svět, aby mohl chránit Z tam. Stejně jako to dělá tady." A to by ho mohlo zachránit taky, dodala v duchu.

"Já nevím, Afrodito. Stark musí být dost rozhozený z toho, že ztratil Zoey."

"To je ta pointa. On musí zachránit sám sebe tím, že zachrání jí."

"Ale to nefunguje. Vzpomeň si na něco z Učebnice pro mláďata 101. Byl tam celý příběh o Velekněžce a jejím válečníkovi, který zemřel, když se rozbila její duše a šel za ní na Onen svět."

"Prosím, ňoumo. Je to učebnici 101, protože těmihle retardovanými kecy chtěli vyděsit hlupáky, jako jsi ty. Takže žhavá mláďata zůstala dál od sexy synů Ebových-válečníků. Pravděpodobně to napsala nějaká hloupá vysušená babizna velekněžka, která neměla sex tak sto let, a to doslova. Stark musí následovat Zoey na Onen svět, nakopat Kalonova ducha do zadku a pak ji přivést zpátky."

"Musí to být složitější než jen tohle."

"Pravděpodobně ano, ale co. Přijdeme na to."

"Jak?"

Afrodita se odmlčela a přemýšlela o Thanatos a jejích moudrých, tmavých očích. "Možná znám někoho, kdo nás může navést tím správným směrem."

"Nedopusť, aby Neferet věděla, že to víš," varovala ji Stevie Rae.

"Nejsem tak hloupá," řekla Afrodita. "Nech tu celou věc v mých velmi schopných a upravených rukách. Zavolám ti později co je nového. Ahoj!" Zmáčkla červené tlačítko KONEC VOLÁNÍ dřív, než jí mohla Stevie Rae něco odseknout. A se lstivým úsměvem šla zpět do sálu Rady.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář